Ірина Магрицька - авторка дослідження теми Голодомору на Луганщині занесена до "розстріляних списків" банди ЛНР

Ірина Магрицька отримала орден княгині Ольги за дослідження теми Голодомору на Луганщині.
Головною працею свого життя вважає книгу «Врятована пам’ять. Голодомор на Луганщині.

Дякую Богу, що книга "Свідчення очевидців» та знятий на цю тему документально-публіцистичний фільм «Закляття безпам’ятства»Ірини Магрицької є в моїй бібліотеці. Науковець опублікувала багато книг і статей, присвячених етнографії, діалектології, захисту державної мови та розвінчанню радянських міфів.
За активну проукраїнську позицію потрапили до «розстрільних списків»

Ось як згадує сама Ірина як їй вдалося не потрапити до підвалу банди ЛНР

– На початок 2014-го я була активним учасником, членом ради луганського Майдану. Ми збиралися біля пам’ятника Тарасу Шевченку, нерідко переживали напади прибічників режиму Януковича… Для мене з чоловіком все змінилося 3 травня. Ми були на дачі, коли зателефонувала моя колега і повідомила, що всі проукраїнські активісти покинули Луганськ, що створені «розстрільні списки» і я в них числюсь. Так ми з чоловіком прийняли рішення більше не повертатись додому і поїхали в напрямку Щастя – Старобільська – Харкова. Єдине, що в нас було при собі – це повний бак бензину і паспорти.

Спершу доля завела в Білу Церкву. А потім ми перебрались до Івано-Франківська. Вирішили, що будемо доживати свого віку в тій Україні, за яку боролися на Луганщині. Галичина – це справді український край. Назад ми уже не повернемося.

Зображення
Коментарі