Жовківчани взяли участь у віче-реквієм "Чорна сповідь моєї держави" з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодоморів в Україні

25 листопада у Жовкві відбулася панахида та Віче-реквієм з нагоди вшанування Дня памяті жертв Голодоморів в Україні за участю священиків, представників влади, учнівської та студентської молоді, жовківчан, які не байдужі до кровавих сторінок минулого України.

Спочатку учасники заходу прийшли з площі Вічевої до памятного знаку-хреста жертвам Голодоморів, що на вул.Равській у м.Жовква. Тут начальник культури і туризму Галина Фесюк запросила усіх небайдужих жовківчан покласти вінки та запалити свічки, а священиків - отця Володимира, ЧСВВ та отця Сергія, РКЦ Святого Лазаря відправити панахиду.
Опісля, запропонувала повернутися на площу Вічеву, де відбулося Віче-реквієм «Чорна сповідь моєї держави», приурочене невинно замученим голодоморами українців.

Ведучий Марян оголосив хвилину мовчання під метроном памяті.

Історичну довідку про геноцид українського народу розказав вчитель історії Жовківської ЗОШ №2 Михайло Скрипка. А учні-девятикласники Жовківської школи №2- Вероніка Войтович, Чебеняк Ярослав та Предзенівський Михайло продекламували вірші із серіі "Голодомор - болюча сторінка України".

На площі Вічевій у Жовкві сутеніє. Під мелодію пісні "Горить свіча", яку виконала солістка районного Народного дому Наталя Полоцька, всі присутні взяли участь у всеукраїнській акції «Запали свічку пам’яті», засвітивши лампадки, які розмістив директор районного дому Тарас Мудрий з учасниками художньої самодіяльності на площі Вічевій у вигляді хреста.

На завершення віче в усіх храмах міста продзвеніли сумні ДЗВОНИ ПАМЯТІ, вшановуючи мільйони українців, які загинули мученицькою смертю від голоду.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі