Урочиста Академія ""Україна Гідності й вільного духу" з нагоди вшанування Дня Гідності та Свободи.

Сьогодні, 21 листопада, у районному Народному домі відбулась урочиста академія з нагоди Дня Гідності та Свободи, вшанування якої започаткував Президент України підписавши Указ 13 листопада 2014 року.

Всі, хто був на Майдані у 2013-2014 рр серед холоду і льоду, серед крові і сліз, є живою пам''яттю Майдану, живими свідками історії, події якої назавжди змінили хід життя України. За відданість і сміливість сьогодні для них наша шана і честь.

У районному Народному домі теж зібрались жовківчани, щоб віддати шану громадянському подвигу, вшанувати патріотизм і мужність людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави.

Звучить Гімн України. Гімн України.
До присутніх з молитовним словом звертається священик о.Михайло, ЧСВВ. Звертаючись до глядачів, о.Михайло наголосив на тому, щоб ніхто не розчаровувався, а з молитвою вірив і памятав, що життя варте того аби в ньому були присутні такі якості як добро, віра і любов.

Участь в заході взяли голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур, працівники райдержадміністрації та районної ради, представники релігійних конфесій, трудових та творчих колективів, воїни АТО, учнівська молодь, громадськість краю.

Із промовою до присутніх звернувся голова Жовківської районної ради Роман Грбань. У своєму виступі він наголосив, що подвиг Героїв Небесної сотні, повинен стати для кожного прикладом мужності, патріотизму та свободи духу.
- Мільйони українців рішуче піднялися проти злочинного режиму, який хотів проігнорувати прагнення українського народу жити вільно і будувати своє життя на основі європейських демократичних цінностей. Вже 24 листопада 2013 року у м.Жовква відбулося багаточисельний Євромайдан "За Європейську Україну" за участю жовківчан. На Віче було проголошено про створення Координаційного комітету Жовківського Євромайдану. Учасники Віче одноголосно прийняли Резолюцію про відновлення євроінтеграціі України та підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.
29 листопада 2013 року жителі району чисельно вийшли на міжнародну трасу Київ-ЧОП, де створили живий ланцюг від Києва до кордону з Європейським Союзом. Серед учасників були студенти, старшокласники, підприємці, депутати, представники районного влади, місцевих виконкомів та небайдужі мешканці району.
Народні Віче та мітинги очолювались Жовківською районною радою, постійно відбувалися на площі перед приміщенням районної ради..
Мешканці району активно включилися на підтримку і допомогу євромайданівцям. Місцеві ради, церковні громади,трудові колективи, підприємці і прості жителі району індивідуально надавали теплі речі, продукти харчування, медикаменти для відправки на Євромайдан, їздили на чергування, роздавали вервиці на Майдані в Києві та були активними учасниками Віче Євромайдану у Києві.
Координаційний Комітет чергував цілодобово та організовував щоденний виїзд волонтерів з Жовкви до Києва. Активісти та медики, які чергували на Майдані та надавали допомогу учасникам мирного протесту, відбували автомобілями, мікроавтобусами і автобусами щоденно. Багато жовківчан виїзджали до Києва власним коштом та за сприянням Львівської обласної ради.
В селах та містах району були організовані вахтові чергування, активісти перебували на Майдані протягом тижня, а потім їх змінювали інші.
На Жовківщині організувався та активно діяв Автомайдан. В ніч з 31 грудня 2013 року на 1 січня 2014 року жовківчани чисельно приїхали на зустріч Нового року до Києва і взяли участь у багатомільйонному виконанні Гімну України, який занесено в Книгу Рекордів України.
В період Різдвяних свят зі сцени Євромайдану у Києві виступали вертепи сіл Зашків, Замочок і Забір''я. А жовківчанка, активістка Євромайдану Галина Фесюк разом з іншими учасниками-євромайданівцями роздала більше 500 тисяч вервиць, які привіз з Італії Тома Кушка, виготовлених сестрами-монахинями. Г.Фесюк також часто читала свої патріотичні-революційні вірші зі сцени Майдану.
Окрасою Майдану були прапори сіл та міст України, серед яких розвівався на вітрі прапор Жовківського району. На жаль у ці кроваві Майданівські дні він був спалений разом із дерев''яною будівлею на якій був прикріплений, перебувши увесь Майданівський час.
Найбільш драматичним і фінальним етапом революції Гідності стали події у Києві, що відбулися 18-20 лютого 2014 року, в ході яких кілька тисяч поранено, загинуло більше сотні протестувальників, названих Небесною Сотнею..Одним із них став наш 34-річний земляк, житель міста Дубляни Анатолій Жаловага.
На честь Героя Небесної Сотні Анатолія Жиловаги на Дублянській школі та Львівському училищі культури відкрита меморіальна дошка. А рішенням Дублянської міської ради №4 від 22.09.2016 року та рішенням Жовківської районної ради №8 від 12.10.2016 року Дублянській школі присвоєно імя Анатолія Жиловаги.
На честь Героїв Небесної Сотні у Жовківському районі встановлено пам''ятні дошки та посаджено Алеї пам''яті,

Роман Горбань побажав усім присутнім в залі мирного неба, добробуту й родинної злагоди у домівках.

Упродовж концерту, приуроченому Дню Гідності та Свободи вихованці та викладачі Жовківської дитячої школи мистецтв виконали класичні та патріотичні твори, представили глядачам відео-ряд про події на Майдані.

Завершували Урочисту Академію хвилиною мовчання за всіма загиблими у супроводі пісні «Плине кача», вшановуючи тих, хто відав своє життя за Україну.

Україна - Єдина країна,
Не шматуйте її, не трясіть...
Ми не Захід і Схід, ми - родина,
Ми не Північ і Південь, ми - рід.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі