"Просвіту" Жовківщини на Х з''їзді ВУТ "Просвіта" в Києві представляла просвітянка, начальник культури і туризму ЖРДА Галина Фесюк

Просвітяни на Х з''їзді Всеукраїнського товариства “Просвіта” знову обрали головою Павла Мовчан.

Не одноголосно, але більшістю голосів, на Х з''''їзді знову обрано головою Всеукраїнського товариства “Просвіта" Павла Мовчана.
На порядок денний з''їзду виносилось лише декілька питань: звіт Центрального правління за період з вересня 2013 року по листопад 2017 року (доповідь голови Товариства Павла Мовчана), звіт контрольно-ревізійної інспекції (звіт голови Олексія Черняхівського), вибори голови Товариства, членів Головної ради та Контрольно-ревізійної комісії.

При обговоренні доповіді голови виступили голови обласних організацій, зокрема від Львівської організації - голова Ярослав Пітко, Івано-франківської - голова Степан Волковецький, Запорізької - голова Ігор Євтушенко, Луганської - голова, Полтавської - голова Микола Кульчицький, від Спілки офіцерів України - Євген Лупанов, письменник, Герой України Дмитро Павличко. депутат Верховної ради України Іван Заєць.

В контексті з''їзду відбулося нагородження письменниці, видатної просвітянки Катерини Мотрич.

Павло Мовчан на минулому 7 з''їзді заявив, що “незважаючи на законодавче закріплення за українською мовою статусу державної, відбувається процес звуження сфери її застосування, що спричиняє соціальну напругу в суспільстві, породжує сепаратистські настрої, суперечить інтересам національної безпеки України”.

Цьогоріч на з''їзді знову гострим стояло питання утвердження української мови в освіті та культурі. "Проблема тарифів, комунальних пенсій, проблема девальвації гривні, зубожіння населення, підвищення оплати комунальних послуг, аграрних проблем є похідними від нерозв''язуваної протягом чверть віку в Українській державі життєвизначальної проблеми - повносущного функціонування української мови, яка єдина, на відміну від соціальних проблем, може зцементувати націю, змобілізувати її на подолання будь-яких проблем." - зазначив у своїй доповіді голова Товариства, а також підкреслив, що просвітяни не філологи, але учасники соціально-політичного об''єднання, яке повинно формувати єдність нації, соборність держави та працювати над культорологічним і інформаційним характером концепції сучасної України, втому числі збереженню української мови.

У спів-доповіді, Голова Львівської організації ВУТ "Просвіта" Ярослав Пітко наголосив на важливості визначення статусу ВУТ "Просвіта" на державному рівні.

Від Львівської організації ВУТ на з''їзд приїхали по одному делегату Жовківського, Буського, Дрогобицького, Самбірського та Львівського осередків. Жовківську "Просвіту" представляла просвітянка, член правління районної організації ВУТ "Просвіта", начальник культури і туризму ЖРДА Галина Фесюк.

Начальник культури і туризму Буської РДА Людмила Ціхотська представляла "Просвіту" Буського району, заступник голови районної організації ВУТ "Просвіта" Світлана Єртіхова - Радехівську "Просвіту", голова просвітянського осередку Надія Лабудрова представляла просвітян Національного університету "Львівська політехніка", Львівських просвітян - Марія Павляк, Дрогобицьку "Просвіту" - голова Микола Садоха, Самбірську "Просвіту" - голова Олександра Сумарук.

У своїй ухвалі делегати з''''їзду товариства “Просвіта” зупинилися на питанні утвердження україномовного середовища в реаліях сьогодення, культурно-мовному аспекті ЗМІ тощо.

Зображення
Зображення
Коментарі