Фестиваль-ярмарок "Гарбузова осінь" у Добросині - відбулася

7 жовтня в селі Добросин вже вдруге відбувся фестиваль-ярмарок «Гарбузова осінь».

Як наголосила ведуча Оксана Войтович, відкриваючи фестиваль, " В осінню пору, коли все добро із садів, городів, полів і лісів було зібрано та звезено на господарство, сховано в комори та льохи, люди збираються на великий осінній ярмарок, щоб трохи продати виробленої продукції, обміняти на інший товар та й навіть похвалитися вирощеними овочами, фруктами, зерновими культурами, медом, хлібом, різноманітними виробами, а головне показати найкращу городину з якої можна варити добру страву, в тому числі з гарбуза, картоплі, буряка, моркви та інших овочів.

На свято завітало чимало поважних гостей та представників влади, зокрема, директор департаменту агропромислового комплексу Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз, голова Борщівської районної ради із начальником культури та колективом, начальники культури із своїми колективами із Перемишлянського, Буського, Бродівського, Яворівського районів, представники департаменту з питань культури, національностей та релігій, а також організатори фествиалю - голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур, перший заступник голови райдержадміністрації Любов Дунець, заступник голови райдержадміністрації Юрій Дубневич, голова Добросинської сільської ради Галина Гец, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, заступник голови районної ради Алла Жук, начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Галина Фесюк.

Святкову програму відкрили театралізованою імпровізацією "Сватання гарбуза", яку виконали в ролі овочів учасники драматичного колективу Народного дому с.Артасів, а їх зустріли господарі - добрі Сини, яких демонстрував Гурт "Три капелюхи". Та найголовніше, що на свято завітала "Гарбузова Осінь" в ролі якої була методист районного Народного дому Наталя Полоцька. Вона і розпочала святкову урочисту частину.
А ведучі Богдан Бовшик та Оксана Войтович опісля запросили священика Богдана Мурованого для освячення овочів та усякої городини, яку привезли на Фестиваль-ярмарок господині та господарі із Жовківського району та сільські голови, виставляючи своє багатство в куренях, зокрема багато різних страв із гарбуза.

Під час офіційного відкриття свята представники влади, а саме, голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур, голова Жовківської районної ради Роман Горбань, сільський голова с.Добросин Галина Гец вітали учасників ярмарку та дякували їм за клопітку працю.

У свою чергу голова райдержадміністрації Надія Щур привітала усіх зі святом: «Жовківщина стає відомою за межі області та України своїми організованими культурно-масовими заходами. Сьогодні ми святкуємо другий фестиваль «Гарбузова осінь», і я впевнена, що він теж стане традиційним. Ми славимо такий овоч, який є відомий на всю Україну – гарбуз. І все це роблять люди, все це робить традиція, все це робить безмежна любов українського господаря до своєї рідної землі. Цей фестиваль збирає спільноту, яка творить культуру. Я щиро бажаю Вам, щоб кожен мав хліб на столі, щоб наші родини були багатими, здоровими та щасливими. Щоб жив і продовжував свій рід український господар».

Керівництво району нагородило Грамотами та Подяками усіх причетних до організації фестивалю.

Далі святкову програму продовжили учасники художніх колективів із Донеччини, Житомирщини, Тернопільщини, м.Львова, Буського, Жидачівського, Яворівського, Бродівського, Перемишлянського, Яворівського, Сокальського районів та учасників художньої самодіяльності
Жовківського району.

В рамках фестваилю, звичайно , відбулася презентація-конкурс на кращу страву із гарбуза, де журі визнало переможцями із 17 куренів, чотири страви, які стали для них найсмачнішими: бограч, приготовлений на гарбузовій підливі (курінь с.Пили), гарбузова зупа (курінь Жовківської райдержадміністрації), м''ясні страви на гарбузові підливі та налисники із гарбузовою начинкою (курінь соціальних служб Жовківської райдержадміністрації), а також кекси, торти, смаколики із гарбуза (курінь Добросинської сільської ради). Як результат, переможці отримали маленькі подарунки та грошові винагороди від спонсорів.

На святі було багато куренів з навколишніх сіл: Гійче, Волиця, Кулява, Нова Скварява, Липник, Любеля, Бишків, Лавриків, Нова Кам’янка, Добросин, Пили, Крехів, Магерівської ОТГ, Жовківської райдержадміністрації, Жовківської лікарні, соціальних служб району, відділу освіти Жовківської РДА,

Усіх охочих вправні господині частували своїми смаколиками. Варто зазначити, що на фестиваль приїхало багато атракціонів, майстрів ремесел та різних виробів.

Як і торік, учні Добросинської школи продемонстрували власноруч виготовлені композиції з осінніх дарів природи.
Кожен з присутніх міг сфотографуватися біля фан-зони "Гарбузова осінь", посмакувати гарбузовими стравами, потанцювати та послухати концерт.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі