Жовківчани вшановують день перепоховання праху Тараса Шевченка у Каневі

22 травня населених пунктах району, там, де стоїть пам’ятник Тарасу Шевченку, відбулися заходи з нагоди перепоховання праху Тараса Шевченка у Каневі.
В селі Сопошин біля пам’ятника працівники культури поклали квіти, а маленькі діти прочитали вірші для Тараса Шевченка. Так само вчинили й у с.Кунин, де діти із молодших класів місцевої школи та дитячого садочку поклали квіти і послухали про життєвий та творчий шлях Шевченка.
А в с.Крехів, на подвір’ї місцевої школи відбулася урочиста шкільна лінійка, де вчителі та місцева інтелігенція нагадали учням про останні роки життя поета і його волю – поховати в Каневі.
У Мацошині на подвір''ї дитячого садочку теж стоїть бюст Тараса Шевченка. Цього дня вихователі читали біля нього дітям Шевченкові вірші, розказували про Великого Генія України, який дуже любив дітей і теж писав для них.
У с.Мокротин працівники культури разом із учасниками гуртка художнього слова поклали квіти до стелли Тараса Шевченка і пригадали останній путь праху Шевченка до Канева.
Завжди пам''ятаймо про останні хвилини перебування праху Тараса Шевченка на землі.
Протягом трьох днів після смерті Тараса Шевченка, тіло перебувало у церкві Академії мистецтв. Труну з тілом поета на Смоленський цвинтар несли студенти. Там і поховали.
8 травня 1861 року домовину викопали, перенесли через увесь Петербург до Московського вокзалу і потягом перевезли до Москви.
Далі шлях проліг через Серпухов, Тулу, Орел, Кроми, Дмитрівськ, Сєвськ, Глухів, Кролевець, Батурин, Ніжин, Носівку, Бобровицю, Бровари до Києва. Випрягши коней з воза, студенти університету Святого Володимира провезли труну Ланцюговим мостом і далі набережною до церкви Різдва Христового на Подолі.
У Києві з Тарасом прощалися студенти, поети, багато киян. Була навіть думка, поховати Шевченка в Києві. Та Григорій Честахівський обстоював думку про поховання в Каневі, бо Шевченко ще за життя мріяв про «тихе пристанище і спокій коло Канева».
20 травня 1861 року на пароплаві «Кременчук» останки Кобзаря перевезено з Києва до Канева. Дві доби домовина перебувала в Успенському соборі. Брати Тарса Шевченка хотіли поховати Тараса біля сітн Успенського собору, але Григорій Честахівський, який супроводжував прах великого поета, зумів відстояти виконання останньої волі Шевченка.
22травня, після відслуженої в церкві Панахиди, тіло віднесли на Чернечу гору.
«Винесли гроб, поклали на козацький віз, накрили червоною китайкою. Замість волів впрягся люд хрещений, і повезли діти свого батька, що повернувся з далекого краю до свого дому», - згадував Григорій Честахівький.

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Коментарі