Другорядне меню

Історія

ЖОВКІВЩИНА – ЦЕНТР РОЗВИТКУ ТУРИСТИКИ НА РОЗТОЧЧІ

Жовківський район, якщо брати до уваги її туристично-економічний аспект, є унікальним краєм. З одного боку – наявність колосального туристично-рекреаційного потенціалу: природного (джерела, ріки, парки, заповідники) та історико-архітектурного (музеї, храми, замки, дерев’яна архітектура). З іншого боку – відроджується інфраструктура (туристичні бази, готелі, ресторани, впорядковуються дороги). Отже, Жовківщина сьогодні могла б стати центром туристики Розточчя лише через те, що хоч район аграрний, все ж швидше розвивається у туристичному напрямку.

Равське Розточчя  та екотуристичний Потелич

Маршрут: міський, пішохідний
Тематика: пам’ятки історії та архітектури.
Сезонність: весна-осінь.
Тривалість: до 6-ти годин

Шляхами сакрального мистецтва та духовної культури

Маршрут: автобусний, велосипедний
Тематика: пам’ятки сакрального мистецтв та духовної культури.
Сезонність: протягом року.
Тривалість: до 10 годин
(м.Жовква – Крехівський монастир – Страдечські печери )

Жовківщина туристична

Туризм - це активні форми відпочинку під час подорожей та екскурсій, це культура, виховання і здоров’я. Зрештою туризм – це єдина виробнича галузь про яку всі згадують із задоволенням.. Людина потребує відпочинку як фізичного, так духовного. А туристична галузь України дає можливість задовільнити будь-які наші бажання. Тільки у Львові розміщено 2313 об’єктів, завдяки яким місто внесено постановою ЮНЕСКО до найцінніших міст світу. Тому до нас в’їжджає сьогодні такий величезний потік туристів, як в Україну, так і на терени Жовківщини.

Релігійне життя Жовківщини

РХристиянське життя жовківщан розпочалося, ймовірно, ще в Х столітті в часи хрещення Русі України князем .Володимиром Великим. За переказами в Потеличі вже в XII столітті існувала окрема парафія з церквою. Після загарбання Галицького князівства польським королем Казимиром Великим, який від самого початку вів жорстоку колонізаційну політику, на землях жовківських стали появлятися храми римо-католицького обряду, а пізніше — монастирі різних католицьких орденів.

Освіта і наука Жовківського району

На території Жовківського району функціонує 77 загальноосвітніх шкіл, 30 дошкільних установ, 4 позашкільних навчально-виховних закладів: Жовківський ЦДЮТ, Рава-Руський БДЮТ, Жовківська ДЮСШ, оздоровчий табір „Росинка", крім цього діють Рава-Руський професійно-технічний ліцей та Львівський державний аграрний університет.

Станом на 1 вересня 2007 року в 77 загальноосвітніх школах навчалося 14542 учнів, з них:
— 410 у 19 ЗОШ І ступеня;
— 3056 у 28 ЗОШ І-ІІ ступеня;
— 1 1076 у 30 ЗОШ І-ІІІ ступеня.

Культура на Жовківщині

Жовківщина, як і будь-який район України, багата на творчі культурно-мистецькі колективи та працівників культури У районі функціонують 71 Народний дім, 74 бібліотеки, 3 дитячі школи мистецтв, в яких навчаються понад тисячу учнів, 10 кімнат-музеїв на громадських засадах та музей Є. Коновапьця в с. Зашків (філіал Львівського історичного музею). У Жовківському замку розміщений філіал Львівської картинної галереї.

Всього в галузі культури станом на 1 січня 2007 року нараховувалось 316 спеціалістів, з них в Народних домах - 108, в бібліотечній системі — 100, в школах мистецтв — 107.

Сільське господарство Жовківського району

Питома вага Жовківського району у Львівській області за обсягом продукції сільського господарства становить 7,8%. Агропромисловий комплекс району представляють 140 с/г підприємств, в тому числі 107 фермерських господарств, 20 — ТзОВ, 9 — приватних агрофірм, 2 державні підприємства та одне відкрите акціонерне товариство.

Торгівля на Жовківщині

Сфера торгівлі забезпечує населення району товарами першої необхідності. Кожного року виникають нові торгівельні підприємства, які пропонують все ширший асортимент товарів народного споживання і більш якісне обслуговування споживача.

Траспорт Жовківського району

Район має вигідне положення щодо важливих транспортних шляхів. Це зокрема міжнародні автодорога та залізниця Львів-Рава-Руська-Варшава, а також автодорога загальнодержавного значення — Жовква — Червоноград — Ковель.

В районі розвинутий й залізничний транспорт. Через територію проходить важливий міжнародний залізничний шлях Львів-Рава-Руська-Варшава.

Сторінки

© 2012-2017 Моя ЖОВКІВЩИНА. Всі права захищено Законом України "Про авторське право і суміжні права".
Вміст, а також будь-яка його частина не може бути використана без дозволу власника, або активного гіперпосилання на першоджерело!
Ви повідомляєте про помилку в наступному тексті:
Просто натисніть кнопку "Відправити зауваження" для завершення доповіді. Ви можете також включити коментар.